HAKKIMIZDA

Coşkun

1979 yılında, Mersin Sanayi Sitesinde küçük bir kaporta atölyesi açılmış. O zamanlar şehir küçük, sanayi küçük, haberler hemen yayılır herkes birbirini tanırmış. Ustalar en iyi şekilde çalışır, işlerini en iyi şekilde yaparlarmış, e haliyle Kaportacı Mehmet Ustanın atölyesini de bilmeyen kalmamış.

Mehmet ustanın temiz ve titiz işçiliği, işine verdiği önem ve dürüstlüğü onun saygınlığının da getirisi olmuş. Mehmet usta, küçük kaporta atölyesini yıllar içinde büyütmüş, büyütmüş ve 1995 yılında 3 atölye yapmış. Şehir büyüdükçe sanayi büyümüş; Mehmet ustanın kaporta ve boya atölyesi, Coşkun Otomotiv olmuş. Mehmet usta sadece kaporta-boya değil; aksesuar, araç koruma sistemleri gibi bir araç için gerekebilecek diğer destek ve teknik unsurlarla bünyesini ve hizmet alanını geliştirmiştir.

Coşkun Otomotiv;3 dükkan ve geliştirdiği iş kollarıyla sanayi sitesinde sığamadığı dükkanlarını plazaya çevirmiş ve yeni yerine taşınmıştır. Coşkun Otomotiv 2007 yılında 1600 m2 kapalı, 800 m2 açık alana sahip olan plazasında “Coşkun Oto Özel Servis” olmuş. Mehmet ustanın küçük atölyesi bugün büyük bir plaza haline gelmiş ve 2 oğluyla beraber aile şirketi olmuşlar. Coşkun Otomotiv Özel Servis olarak, hafif ticari ve her türlü binek otomobillere, oto kaporta-boya, mekanik, aksesuar montaj, modifiye ürünleri montaj, sunroof, cam filmleri ve autowax araç koruma sistemleriyle halen bu kente hizmet vermektedir.

yaklaşık yarım asırdır aile şirketi olarak sektörde bulunmaktayız. Herkesin aracının en iyi araç olduğunu biliyoruz ve bu değeri sizin için koruyoruz.